Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 2009

Νίκες για τα φαβορί.....

Με νίκες ξεκίνησαν τα φαβορί στο πρωτάθλημα της Α' 'Εσκα.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Μελίσσια - Απόλλωνας...51 - 41

Μελάς - Θρίαμβος...52 - 41

Γαλάτσι - Αενκ...65 - 74

Περιστέρι - Προμηθέας...73 - 35

Δάφνη Δαφνίου - Δάφνη...53 - 80

Η βαθμολογία:

Περιστέρι...2
Δάφνη...2
Μελάς...2
Μελίσσια...2
Αενκ...2
Γαλάτσι...1
Απόλλων...1
Θρίαμβος...1
Δάφνη Δαφνίου...1
Προμηθέας...1
Άεκ Περιστερίου...0
Ιωνικός...0

Μεγάλες νίκες για Άρη Πετρούπολης και Παπάγο...

Έλειψε το derby από την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Αμαζόνες - Αίολος-Ταύρος...46 - 28

Παπάγος - Φιλαθλητικός...62 - 37

Νέα Ιωνία - Άρης Πετρούπολης...51 - 72

Άγιος Θωμάς - Τούφα...49 - 34

Ζωγράφος - Αμύντας...43 - 52

Κουκουβάουνες - Παλατιανή...52 - 37

Η βαθμολογία:

Παπάγος...2
Άρης Πετρούπολης...2
Αμαζόνες...2
Κουκουβάουνες...2
Άγιος Θωμάς...2
Αμύντας...2
Ζωγράφος...1
Παλατιανή...1
Τούφα...1
Αίολος-Ταύρος...1
Νέα Ιωνία...1
Φιλαθλητικός...1

Παρασκευή, 25 Σεπτεμβρίου 2009

Πρεμιέρα με δυο derby........

Οι αγώνες Μελάς - Θρίαμβος και Γαλάτσι - ΑΕΝΚ κλέβουν την παράσταση στη πρεμιέρα της Α΄ Έσκα.Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής:

Μελισσίων 21:00 Μελίσσια - Απόλλωνας

Αιγάλεω 18:00 Μελάς - Θρίαμβος

Γαλατσίου 20:30 Γαλάτσι - ΑΕΝΚ

Περιστερίου 12:00 Περιστέρι - Προμηθέας

Χαϊδαρίου 18:30 Δάφνη Δαφνίου - Δάφνη

Πρεμιέρα και στη Β΄ Έσκα......

Το παιχνίδι Νέα Ιωνία - Άρης Πετρούπολης είναι το πιο σημαντικό της πρώτης αγωνιστικής.Αναλυτικά η πρώτη αγωνιστική:

Καλαϊτζής 21:00 Αμαζόνες - Αίολος Ταύρος

Παπάγου 17:30 Παπάγος - Φιλαθλητικός

Ιωνίας 18:15 Νέα Ιωνία - Άρης Πετρούπολης

Γουδή 20:45 Άγιος Θωμάς - Τούφα

Ζωγράφου 20:30 Ζωγράφος - Αμύντας

Μεταμόρφωσης 19:30 Κουκουβάουνες - Παλατιανή

Τετάρτη, 22 Ιουλίου 2009

Και για την επόμενη σεζόν στο Θρίαμβο......

Μετά από μια άκρως επιτυχημένη χρονιά (άνοδος στην Α' Έσκα και τελικό κυπέλλου Έσκα) παραμένω στην ομάδα του Θριάμβου μαζί με τον άμεσο συνεργάτη μου Χρυσοβιτσιάνο Σπύρο.Αποκτήσαμε τρεις μεταγραφές στις θέσεις που πονάγαμε.Τουλιάτου Γιωλένα από το Περιστέρι (θέση 5), Λίλιου Δήμητρα από Άρη Πετρούπολης (θέση 1) και Τζέμη Ναταλί από Αγία Παρασκευή (θέση 3).Μαζί με την παραμονή δυο σημαντικότατων μονάδων ( Αγγελίδη Βιβή και Γκολιά Μαρία) αλλά και με τα υπόλοιπα κορίτσια η ομάδα μας έχει ως πρώτο στόχο τη γρήγορη παραμονή και μετά ένα καλό πλασάρισμα.Η πρώτη αγωνιστική μας βρίσκει αντιμέτωπους με την ομάδα του Μελά.Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μου έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική ΜΕΛΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

2η Αγωνιστική ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ

3η Αγωνιστική ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

4η Αγωνιστική ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

5η Αγωνιστική ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ

6η Αγωνιστική ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

7η Αγωνιστική ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΑΦΝΗ

8η Αγωνιστική ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

9η Αγωνιστική ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

10η Αγωνιστική ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

11η Αγωνιστική ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ

Η πρώτη αγωνιστική της Α' Κατηγορίας

Έναρξη Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΜΕΛΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΔΑΦΝΗ

Η πρώτη αγωνιστική της Β' Κατηγορίας

ΑΟΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ

Η πρώτη αγωνιστική της Γ' Κατηγορίας

1ος όμιλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜΑΤΙΚΟΥ - ΑΜΙΛΛΑ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008
ΠΕΥΚΗ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ (ΡΕΠΟ)


2ος όμιλος

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΣ ΣΧ. ΜΩΡΑΙΤΗ
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΡΕΠΟ)

Τρίτη, 21 Ιουλίου 2009

Κύπελλο Γυναικών 2009 - 2010

Α' φαση Κυπελλου Γυναικών ΕΣΚΑ

ΚΑΛΥΒΙΑ - ΚΟΡΩΠΙ
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΕΥΚΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΙΩΝΙΑ
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΤΡΙΤΩΝ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΓ.ΘΩΜΑΣ
ΜΑΡΟΥΣΙ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008
ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ
ΑΙΟΛΟΣ - ΑΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ
ΤΟΥΦΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΑΜΑΖΟΝΕΣ

Στην επόμενη φάση περασαν χωρις αγωνα οι ομάδες: ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ, ΝΗΑΡ ΗΣΤ και ΣΧ. ΜΩΡΑΪΤΗ

Τρίτη, 28 Απριλίου 2009

Β' Εσκα γυναικών


Πρωταθλήτρια η Δάφνη Δαφνίου.....

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Δάφνη Δαφνίου επί του Απόλλωνα με 59 - 44 μέσα στη Ριζούπολη,στο derby των πρωτοπόρων.Την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα μου επικρατώντας εύκολα των Αμαζόνων με 67 - 53.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:


ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...44 - 59
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...55 - 40
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ... 0 - 20
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...71 - 38
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...53 - 67
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ...50 - 54
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...46 - 47

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...49
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ...48
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...48
-----------------------------------------
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...42
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ...41
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ...40
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ...39
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ...38
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ...36
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...36
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ...34
-----------------------------------------
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...32
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ...30
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ...30

Γ' Εσκα γυναικών

Οι Κουκουβάουνες νικήτριες στο derby.....

Μεγάλη νίκη και εκτός έδρας πέτυχαν οι Κουκουβάουνες επί της πρωταθλήτριας ομάδας της κατηγορίας την Παλατιανή με 57 - 59.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...57-59
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...0-0
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...48-41
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...26-48
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ...1-2
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...53-50
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...38-51

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...48
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...46
-----------------------------------------
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...44
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...43
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006...42
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...42
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ...38
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ...37
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...37
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ...36
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...33**
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...32*
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...28*
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ...27
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ...26
** 2 ΑΓΩΝΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ
* 1 ΑΓΩΝΑΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ

Τετάρτη, 22 Απριλίου 2009

Β' Εσκα γυναικών

Απόλλωνας ή Δάφνη Δαφνίου;


Το derby των δυο πρωτοπόρων θα κρίνει το ποιος θα είναι πρωταθλητής την τελευταία αγωνιστική της σεζόν που διανύουμε.Τα υπόλοιπα παιχνίδια:

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ - ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Γ' Εσκα γυναικών

Φίεστα ανόδου για τη Παλατιανή

Με το μεγάλο derby Παλατιανή - Κουκουβάουνες να ξεχωρίζει,διεξάγετε η 27η αγωνιστική.Τα υπόλοιπα παιχνίδια:

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Τρίτη, 14 Απριλίου 2009

Α' Εσκα γυναικών

Στην Α2 η Παιανία......

Μεγάλη νίκη με 61 - 48 πέτυχε η Παιανία μέσα στο Μουρούτσος.Αυτή η νίκη της δίνει και την άνοδο στην Α2 αφού το μεταξύ τους σκορ είναι 3-1.Άξια νικήτρια αφού σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ, με τη front line της να κυριαρχεί.Η Δάφνη προσπάθησε να πιέσει σε όλο το γήπεδο - μερικές φορές με επιτυχία - αλλά όσες φορές η Παιανία έσπαγε το press η μπάλα ακούμπαγε στο ζωγραφιστό με αποτέλεσμα το καλάθι ή το φάουλ.Οι πόντοι των δυο ομάδων:

Δάφνη - Παιανία 48-61
Δεκάλεπτα: 12-18, 28-34, 32-51, 48-61
Διαιτητές: Νανούρης, Μπούκας Αθ.

Δάφνη(Τζαμάλης): Πάνου Σ. 13, Βέρρη, Στρατήγη 1, Κολοβού, Πάτμιου 9, Πάνου Γ. 8, Βασιλοπούλου, Στεφανίδου 17(1), Κυπαρίσση, Ανδρινοπούλου, Ντάνου, Λιναρά 4

Παιανία (Σαμαντούρα, Χατζηδάκη): Δρίβα, Πετυχάκη Σ., Παναγιωτίδου, Καλλιώρα 4, Ποταμιάνου 5, Κελλάρη 8, Δημητρίου 17, Πετυχάκη Χ. 9, Γεωργίου 10, Κωνσταντίνου, Ανδρουλάκη 8

Δευτέρα, 13 Απριλίου 2009

Β' Εσκα γυναικών

Μεγάλες νίκες για Νέα Ιωνία και Άγιο Θωμά.....

Οι νίκες της Νέας Ιωνίας επί της Τούφας και του Αγίου Θωμά επί του Αμύντα έκλεψαν την παράσταση στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ... 23/4
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ... 38 - 74
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ... 47 - 33
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ... 76 - 35
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ... 49 - 46
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ... 67 - 41
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ... 2-1

Βαθμολογία

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ...47
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...46
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...45*
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...40
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ...40
ΑΜΥΝΤΑΣ...38
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ...37
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...36
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...35
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ
...34
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ...33
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...31
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ...29
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ...29*

*Έναν αγώνα λιγότερο




Γ' Εσκα γυναικών

Φιέστα ανόδου την επόμενη Κυριακή για τη Παλατιανή.....

Μια νίκη χρειάζεται η ομάδα της Παλατιανής για να κατακτήσει το πρωτάθλημα στη Γ' κατηγορία μετά το μεγάλο διπλό που πέτυχε μέσα στο Κορωπί.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...53 - 64
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...62 - 19
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...48 - 62
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006...1-2
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...60 - 35
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ...79 - 62
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ...58 - 54


Βαθμολογία

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...47
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...44
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...42
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...42
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006...40
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...40
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...36
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ...36
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ...35
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ...35
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...33
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...31
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...28
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ...27
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ...25

Τρίτη, 7 Απριλίου 2009

Α' Εσκα γυναικών

Η ώρα του μεγάλου τελικού......

Παιανία και Δάφνη διασταυρώνουν τα ξίφη τους αρχής γενομένης από το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της Παιανίας.Θυμίζω ότι το σκορ είναι 1-1.

8/4/2009 21:00 Παιανίας ΑΣ Παιανίας - ΑΟ Δάφνης

12/4/2009 Μουρούτσου ΑΟ Δάφνης - ΑΣ Παιανίας

Β' Εσκα γυναικών

Για την αποκατάσταση της αλήθειας θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μετά από χθεσινή επικοινωνία που είχα με την 'Εσκα ενημερώθηκα ότι τελικά οι ομάδες που θα υποβιβαστούν από την Β' κατηγορία είναι τελικά τρεις.Οι τρεις ομάδες που υποβιβάζονται είναι η Άμιλλα,ο Τυφώνας και η Παλλήνη ότι και να γίνει τις δυο τελευταίες αγωνιστικές....
Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...56-60
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ...29-58
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...76-43
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ...57-64
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...44-42
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...46-52
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...54-52


Βαθμολογία

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...45
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ...45
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...44
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ...39
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...38
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ...37
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ...35
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...34
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ...33
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...33
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ...32
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...30
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ...29
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ...28

Γ' Εσκα γυναικών

Και μαθηματικά στην Β' Έσκα η Παλατιανή.....

Η πρώτη ομάδα που θα αγωνίζεται από του χρόνου στην Β' 'Εσκα είναι η ομάδα της Παλατιανής, ενώ για τη δεύτερη θέση θα παλέψουν Κουκουβάουνες και Πεύκη με την πρώτη να έχει αβαντάζ δύο νικών.Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
- ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ...57-33
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...33-48
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...64-53
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...57-42
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...48-71
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...26-77
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ...46-38


Βαθμολογία
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...45
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...42
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...40
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...40
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...39
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006...38
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...35
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ...34
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ...34
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ...34
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...32
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...29
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...27
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ...26
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ...25

Πέμπτη, 2 Απριλίου 2009

Α' Εσκα γυναικών

Στο μεγάλο τελικό θα βρεθεί η Παιανία μετά από τη μεγάλη νίκη που πέτυχε μέσα στο Περιστέρι με 56 - 52 στη παράταση.Στο άλλο παιχνίδι η Δάφνη συνέτριψε τον Ιωνικό με 60 - 44.Τελευταία αναμέτρηση την Κυριακή 5/4 στο γήπεδο του Ιωνικού....

5/4/2009 19:15 Ζαχ. Αλεξάνδρου Ιωνικός ΑΣ - ΑΟ Δάφνης

Β' Εσκα γυναικών

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ

Γ' Εσκα γυναικών

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής:

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

Τρίτη, 31 Μαρτίου 2009

Play-offs Α' κατηγορίας γυναικών



Με νίκες ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι.....

Παιανία και Ιωνικός εξακολουθούν να έχουν το πλεονέκτημα έδρας και με μια νίκη στις έδρες των αντιπάλων τους,βρίσκονται μια ανάσα από τον τελικό.

Παιανία - Περιστέρι 63 - 60 (33 - 25)

Ιωνικός - Δάφνη 56 - 54 (30 - 27)

Τετάρτη 1/4
Περιστερίου : 21:00 Περιστέρι - Παιανία
Μουρούτσος : 20:30 Δάφνη - Ιωνικός

Β' κατηγορία γυναικών

Και μαθηματικά πλέον ο Θρίαμβος στην Α' κατηγορία.....

Με τη νίκη επί του Φιλαθλητικού η ομάδα του Νέου Κόσμου μετά τη μεγάλη επιτυχία στο final4 του κυπέλλου, πέτυχε και το μεγάλο της στόχο που δεν ήταν άλλος από την άνοδο στην Α' κατηγορία. Μαζί με τη Δάφνη Δαφνίου και τον Απόλλωνα είναι οι τρεις ομάδες που πέτυχαν την άνοδο τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:




ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ...66-32
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ...47-39
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ... 2-1
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ...43-35
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ...36-45
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ...46-28
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...45-55





Βαθμολογία
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...43
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ...43
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ...42
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ...38
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ...36
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ...36
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...33
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ...33
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ...32
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ...31
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ...31
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ...29
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ...28
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ...26



Γ' κατηγορία γυναικών

Με το ένα πόδι στη Β' κατηγορία η Κουκουβάουνες...

Το derby της επόμενης αγωνιστικής Πεύκη - Κουκουβάουνες θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό το ποια ομάδα θα ακολουθήσει τη Παλατιανή στη Β' κατηγορία.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...50-33
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...47-45
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...74-48
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006...1-2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...48-54
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ...59-20
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ....68-33

Βαθμολογία
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...43
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ...41
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ...38
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...38
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ...37
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006...36
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ...35
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ...33
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ...33
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ...32
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ...31
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ...27
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ...26
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ...25
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ...24

Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2009

Τέσσερις μίνι συνεντεύξεις πριν την έναρξη των play off.....

Δημητρίου Εύη (Παιανία) Κριθήμου Αντριάνα (Ιωνικός) Τζούλι Στεφανίδου (Δάφνη) και Τουμπογιάννη Λαμπρινή (Περιστέρι) απαντούν σε έξι ερωτήσεις δίνοντας το στίγμα τους για το τι θα επακολουθήσει στα play off.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

1. Ποιο πιστεύεις ότι θα είναι το ζευγάρι του τελικού?

2. Λίγα λόγια για το ζευγάρι Ιωνικός – Δάφνη

3. Λίγα λόγια για το ζευγάρι Παιανία – Περιστέρι

4. Πως βλέπεις τη φετινή απόφαση της Εσκα για να γίνουν play off?

5. Ένα μήνυμα για τον κόσμο που θα δει τα play off

6. Σε ποιον θα αφιερώσεις το πρωτάθλημα και κατά συνέπεια την άνοδο στην Α2?